Join us as we honor the hard work and dedication of area high school seniors! Click on the links to hear the interviews with each student once they’ve aired.
Monday, April 22: Belle Plaine
3:40 p.m. Katelyn Bauer
5:15 p.m. Cole Haller
Tuesday, April 23: New Ulm Cathedral
3:40 p.m. Heidi Hoffman
4:45 p.m. Mark Schommer
Wednesday, April 24: Cedar Mountain
3:40 p.m. Sean Distad
5:15 p.m. Ashley Rothmeier
Thursday, April 25: Glencoe Silver Lake
3:40 p.m. Emily Thalmann
5:15 p.m. Lillian “Lily” Nikkel
Friday, April 26: Lake Crystal Wellcome Memorial
3:40 p.m. Ben Graupman
5:15 p.m. Olivia Flack
Monday, April 29: Comfrey
3:40 p.m. Lexi Toll
4:15 p.m. Chandler Ecker
Tuesday, April 30: GFW
3:40 p.m. Miah Busse
5:15 April Ramirez
Wednesday, May 1: MVL
3:40 p.m. Stephanie Dalueg
5:15 p.m. Abby Riesgraf & Connor Schaper
Thursday, May 2: Mountain Lake
3:40 p.m. Regan Syverson
5:15 p.m. Sierra Pankratz
Friday, May 3: Nicollet
3:40 p.m. Anna Holmin
5:15 p.m. Logan Bock
Monday, May 6: New Ulm Public
3:40 p.m. Emma Maudal
4:15 p.m. Jacob Hanson
Tuesday, May 7: Red Rock Central
3:40 p.m. Noah Pankonin
5:15 p.m. Haley Simonson
Wednesday, May 8: Redwood Valley
3:40 p.m. Deon Estebo
4:15 p.m. Lydia Rigge
Thursday, May 9: St. James
3:40 p.m. Hannah Loewen
5:15 p.m. Trey Witccraft
Friday, May 10: Sibley East
3:40 p.m. Ty Knacke
5:15 p.m. Abigail Widmer
Monday, May 13: Sleepy Eye
3:40 p.m. Michael Gratz
5:15 p.m. Madison Krueger
Tuesday, May 14: Westbrook Walnut Grove
3:40 p.m. Daniel Smith & Talitha Horkey
5:15 p.m. Andrew Quade
Wednesday, May 15: St. Peter
3:40 p.m. Amelia Wernsing
5:15 p.m. Yana Burgess
Thursday, May 16: Sleepy Eye St. Mary’s
3:40 p.m. Gabby Helget
5:15 p.m. Kira Demaris
Friday, May 17: Buffalo Lake Hector Stewart
3:40 p.m. Audree Ginsburg
5:15 p.m. Kimberly Novotny
Monday, May 20: Wabasso
3:40 p.m. McKenna Nelson
5:15 p.m. Kendra Fischer
Tuesday, May 21: Madelia
3:40 p.m. Faith Bergeman
6:45 p.m. Jude Frelich
Wednesday, May 22: Springfield
3:40 p.m. Elijah Kirschstein
5:15 p.m. Sarah Dunn
Thursday, May 23: BOLD
3:40 p.m. Jordan Johnson
4:45 p.m. Alexandra Revere
Friday, May 24: Truman
3:40 p.m. Chloe Hartman
5:15 p.m. Lydia Studer
Tuesday, May 28: LeSueur Henderson
3:40 p.m. TBD
4:45 p.m. TBD
Wednesday, May 29: Central NYA
3:40 p.m. Audrey Steinhagen
5:15 p.m. Janet Glander
Thursday, May 30: Butterfield-Odin
3:40 p.m. Kaliana Xayaphonesongkham
4:45 p.m. Aracely Anaya