State Boy’s Basketball 14 Mar 14

Here are the results and upcoming schedule:

Class 4-A (Wednesday):  Hopkins 70, Tartan 58 (Target Center),

Class 4-A (Wednesday):  Osseo 51, Shakopee 54, (Target Center),

Class 4-A (Wednesday):  Lakeville North 59, Buffalo 47 (Target Center),

Class 4-A (Wednesday):  Cretin-Derham Hall 69, St. Francis 53 (Target Center), 

Class 4-A (Thursday): Hopkins 49, Shakopee 46  4 OT (Target Center), 
Class 4-A (Thursday): Lakeville North 55, Cretin-Derham Hall 52 (Target Center), 

Class 4-A (Saturday): Hopkins vs Lakeville North, 9pm (Target Center), 

Class 3-A (Wednesday):  DeLaSalle 81, St. Paul Central 48 (Williams Arena),

Class 3-A (Wednesday):  Orono 77, Marshall 72 (Williams Arena),

Class 3-A (Wednesday):  Austin 61, Alexandria 50 (Williams Arena),

Class 3-A (Wednesday):  Holy Family Catholic 63, Cloquet 41 (Williams Arena), 

Class 3-A (Thursday): DeLaSalle 67, Orono 41 (Target Center), 
Class 3-A (Thursday): Austin 70, Holy Family 42 (Target Center), 

Class 3-A (Saturday): DeLaSalle vs Austin, 6pm (Target Center), 

Class 2-A (Wednesday):  Annandale 76, New London-Spicer 70 (Target Center),

Class 2-A (Wednesday):  Caledonia 73, St. Paul Academy and Summit School 53 (Target Center),

Class 2-A (Wednesday):  Esko 57, East Grand Forks 54 – OT (Williams Arena),

Class 2-A (Wednesday):  Fairmont 58, St. Peter 54 (Williams Arena), 

Class 2-A (Friday): Annandale vs Caledonia, 6pm (Target Center), 
Class 2-A (Friday): Esko vs Fairmont, 8pm (Target Center), 

Class A (Thursday):  Belgrade-Brooten-Elrosa 85, Park Christian 50 (Williams Arena),

Class A (Thursday):  Canby 82, Fond du Lac Ojibwe 85 – 3 OT (Williams Arena),

Class A (Thursday):  Maranatha Christian 95, Red Lake 67 (Williams Arena),

Class A (Thursday):  Rushford-Peterson 71, Atwater-Cosmos-Grove City 63 (Williams Arena), 

Class A (Friday): Belgrade-Brooten-Elrosa vs Fond du Lac Ojibwe, 12pm (Target Center), 
Class A (Friday): Maranatha Christian Academy vs Rushford-Peterson, 2pm (Target Center).